Łączna liczba wyświetleń

sobota, 1 kwietnia 2023

Kapela Ludowa ,,Bełchowiacy'' pow.Łowicz

 




Za las, chłopcy za las ,bo w Bełchowie grajom

 Bo się mi w Bełchowie , panny podobają 

Z góry ja pojadę, hamował nie będę,

dostałem dziewczynę , szanować ją będę.

„W całej parafii i w całym powiecie

niema drugiej takiej , nawet w całym świecie!"

Mogą się zżymać etnografowie ,profesorowie od ortografii  i wielbiciele profesjonalnych zespołów że nie takie jak być powinno że amatorskie ,ale nie o oklaski tu chodzi i zaszczyty ,bo to co nasze nikt nam nie odbierze .












Na podstawie wspomnień Janusza Sielawko 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Łowicki „pręgież” 9 maj 1946 r.

  Dwa orły “zbratane” sierpem i młotem . Uroczystość odsłonięcia pomnika za „przyniesioną wolność” zapisana na fotografiach . Z okazji pierw...